Tóta W.: A napirend másik végén
Mi a gond a vitanappal, cöfike? Hát nem az volt a cél, hogy beszéljük meg a halálbüntetést? Addig se veszik észre, hogy kilopjuk a szemüket. Se itt, se ott.
Mi a gond a vitanappal, cöfike? Hát nem az volt a cél, hogy beszéljük meg a halálbüntetést? Addig se veszik észre, hogy kilopjuk a szemüket. Se itt, se ott.
"Procedurális problémát" okoz az Európai Parlamentben Orbán Viktor váratlan megjelenése a halálbüntetés lebegtetése és a bevándorlókkal kapcsolatos magyar álláspont miatt tartott strasbourgi vitán. Az EP elnöke ezért behívatta a frakcióvezetőket, bár általában üdvözlendőnek tartja, ha a tagállami csúcsvezetők részt kívánnak venni az üléseken.
A békemeneteket szervező civil szervezet levelet írt az Európai Parlament elnökének a keddre tervezett, Magyarországról szóló vita miatt. A CÖF szerint a vita pártérdekeket szolgál, és ha az EP "továbbra sem veszi figyelembe az európai civil társadalom követeléseit, akkor kénytelenek lesznek nyomást gyakorolni az uniós intézményrendszerre". A Fidesz-közeli civilek emellett önkéntes alapon összeírnák a külföldről támogatott hazai civil szervezeteket, és aki nem regisztrál, attól megvonnák az 1 százalékos felajánlásokat.
A halálbüntetésről rendezett vitanapot az Európai Parlament igazságügyi bizottsága, de kijutott a a jóból a magyar nemzeti konzultációs kérdőívnek is – még a néppártiak közül is kapott kritikát. Az EU köpni-nyelni nem tud a kérdések olvastán.
A legfőbb ügyész áll az Európai Parlament jogi bizottságának rendelkezésére Kovács Béla jobbikos EP-képviselő ügyében. Polt Péter már a bizottság következő ülésén szóhoz juthat Brüsszelben.
Csütörtök délután az Európai Parlament igazságügyi bizottsága vitatja meg Orbán témáját. A tagok arról vitatkoznak, mi történne, ha valamelyik tagállam a halálbüntetés visszaállításáról döntene.
Martin Schulz is megerősítette, hogy beszélt Orbánnal telefonon, aki megnyugtatta, nem akarja bevezetni a halálbüntetést.
Az EP állampolgári jogokkal, bel- és igazságügyi kérdésekkel foglalkozó bizottsága a jövő héten tárgyalja majd a magyarországi bevándorlás és a halálbüntetés kérdését.
A gyártóknak 2018. március 31-től minden új személy- vagy kisteherautót fel kell szerelniük fedélzeti segélyhívóval, amely az jármű balesete esetén automatikusan értesíti a mentőket – erről döntött kedden az Európai Parlament.
A fideszes EP-képviselő szerint az Európai Bizottság a "legalapvetőbb szabályait köpi szemen", amikor a pártatlanság és összeférhetetlenség követelményeit felrúgva, "két évig napi 3 millió forintos napidíjat" biztosít Gyurcsány Ferenc négy alkalmazottat foglalkoztató családi vállalkozásának.
Az Európai Parlament elnöke a szegedi városházán tartott előadásán azt mondta: egyetlen ország sem képes arra, hogy önállóan megoldja a 21. század problémáit.
Vizsgálatot indított az Európai Unió csalás elleni hivatala Kovács Béla jobbikos európai parlamenti képviselő valamint Szegedi Csanád ellen, aki az előző ciklusban volt a Jobbik EP-képviselője – tudta meg az Origo. A hírportál szerint alkalmazottakkal és látogatókkal kapcsolatos visszaélésekkel, csalással gyanúsítják őket.